Prof. Dr. Nedim ÖZER | Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı | Anestezi ve Sedasyon Uygulamaları, Dudak - Damak Yarıkları, Gömülü Diş, Dental İmplant Cerrahisi, Ağız - Çene - Yüz Travmaları, Çene - Yüz Deformitelerinin Düzeltilmesi, , Ağız - Çene - Yüz Kist ve Tümörleri, Yetersiz Kemiklerde Greftleme, Çene Eklemi Bozuklukları, Dentoalveoler Cerrahi, Uyku Apnesi

Prof.Dr. Nedim ÖZER


Prof.Dr. Nedim ÖZERProf. Dr. Nedim ÖZER, 1963 yılında Gaziantep’te doğdu. 1986 yılında Ege Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında Dicle üniversitesi Diş Hekimliği  Fakültesi, Ağız-Diş-Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında  doktorasını tamamladı. 1995 yılında doçentlik ve 2004 yılında profesörlük unvanlarını kazandı.  Aynı bölümde 2007 tarihine kadar klinisyen ve akademisyen olarak görev yaptı. Prof. Dr. ÖZER’in dentofasiyal deformitelerin cerrahi tedavisi, maksillofasial travmalar, tümör cerrahisi, temporomandibuler eklem cerrahisi, dudak-damak yarıkları ve dental implantoloji alanlarında sayısız vakaları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makale yayını ve kongre sunumları bulunan Prof ÖZER’in  Oral ve Maksillofasial toplantılarda sunduğu birçok konferansları mevcuttur.

 

19 Mayıs Mah. Büyük Dere Caddesi
No:4 D:3 (Basman Han)
Şişli Merkez Camii Karşısı PTT yanı)
Şişli/İstanbul
0505 713 6895
0212 230 9393
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

2014 - Halen
Özel Şişli Ağız Diş Sağlığı Kliniği
Genel Anestezi Altındaki Ameliyatları Şişli KOLAN International Hospital'da yapmaktadır.

2012 - 2014
Medipol Üniversitesi Mega hastaneler Kompleksi
Ağız Çene Yüz Cerrahisi Kliniği
Öğretim Üyesi

2004 - 2012
T.C. Sağlık Bakanlığı İl Özel İdaresi Ağız- Diş Hastalıkları Hastanesi
Ağız, Diş, Çene-Yüz cerrahisi Klinik Şefi

1987 - 2004
Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Ağız-Diş-Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Nedim ÖZER’in başlıca uğraş alanları:

  • Doğuştan veya sonradan oluşan Çene- Yüz Deformitelerinin (bozukluk ve eğrilikleri) cerrahi tedavisi,
  • Çene-Yüz yaralanmaları ve kırıkları,
  • Ağız ve Çene bölgesinin kötü ve iyi huylu tümör ve kistlerin cerrahi tedavisi,
  • Temporo-Mandibuler Eklemin bozuklukları, hastalıkları ve cerrahisi,
  • Damak- Dudak Yarıklarının cerrahi tedavisi,
  • Estetik Dişhekimliği ve Dental (Diş) implantlar,
  • Yetersiz kemiklerde kemik grefti, .distraksiyon osteogenesis yapılarak diş implantların uygulanması,
  • Ağız içi lezyonların tedavisi,
  • Dento-alveoler cerrahi uygulamalar (gömülü dişler, dişeti hastalıkları, dişe bağlı çene kistleri, kök-ucu rezeksiyonları ve protez tutuculuğunu arttırıcı yöntemler).


Korku ve endişelerini yenemeyen hastalara, kliniğimizde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı tarafından bilinçli sedasyon uygulanarak (damar içine çeşitli sakinleştirici ilaçlar vererek)  hastaların ağrı, korku ve endişeleri kontrol altına alınarak dental ve cerrahi işlemler yapılmaktadır. Daha ciddi cerrahi uygulamalarda ise ameliyathane ortamında ve genel anestezi tercih edilmektedir. Ayrıca hastane ortamında ve genel anestezi altında, kopere olmayan, özürlü veya mental retardasyonlu hastaların diş tedavileri ve çene cerrahisi hizmetleri verilmektedir.